Hasta Rehberi


Hasta Hakları
Ziyaretçi Kuralları
Çalışma Saatlerimiz

Hafta İçi : 08:00 - 16:30
Ziyaretçi Saatleri

Sabah : 13.30 - 14.30
Akşam : 18.00 - 20.00

Cerrahi Yoğun Bakım
11.00 - 18.00

Solunum Yoğun Bakım
15.00
Hasta Okulu

Hasta Okulu
Personelden HaberlerGüncel Duyurular
Hastane Duyuruları
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Duyuruları
Personel Web ePosta
182 Randevu Merkezi
Laboratuvar Sonuçları
Doktorlarımız
Hasta Öneri / Dilek Formu
Çalışan Öneri / Dilek Formu
Nöbetçi Eczaneler
Hekim Çalışma Takvimi
Anlaşmalı Kurumlar
Fatih KHB
İl Sağlık Müdürlüğü
Sorularınız
Linkler
Yedikule EAH Video

Akciğer nakli, organ nakli, akciğer www.akcigernakli.com

Akciğer nakli, Hastalıklı bir akciğerin alınıp yerine beyin ölümü gerçekleşmiş kadavra donörden alınan sağlıklı bir akciğerin yerine konma¬sı Ameliyatıdır. Akciğer nakli, son derece karmaşık cerrahi bir işlem olup, saatler sürer. Bütün organ nakilleri gibi, sağlıklı donörlerin dokuları az bulunur ve çok değerlidir. Bu sebeplerden ötürü, akciğer nakli sadece başka yaşama şansı kalmayan ve ameliyatın fiziki ve ruhsal sıkıntılarına katlanacak, ayrıca sonraki iyileşme sürecinin sıkıntılarını taşıya¬bilecek kadar sağlıklı kişilere yapılabilir. Akciğer nakili sizin için bir tedavi seçeneği olabilir mi? • Akciğer nakilinin etkin bir tedavi olduğu bir hastalığınız varsa, • Tıbbi tedaviye cevap vermeyen ciddi ve ilerleyici hastalığınız varsa, • Cerrahi ve sonrası tıbbi tedavinin risklerini kabul etmeye hazırsanız, • Cerrahi ve sonrası tıbbi tedaviyi fiziksel olarak kaldırabilecek iseniz, • Sigara içmiyorsanız ve ilaç ve alkol suistimali (kötü kullanımı) yapmıyorsanız • Cerrahi prosedür veya bağışıklığı baskılayıcı tedavi kullanımıyla daha da kötüleşebilecek önemli bir tıbbi hastalığınız yoksa • Günlük aktiviteniz önemli ölçüde kısıtlanmışsa, • Sınırlanmış hayat beklentiniz varsa, • Ayaktan rehabilitasyon potansiyeliniz varsa • Kabul edilebilir beslenme durumunuz varsa, • Yeterli psikososyal profiliniz ve emosyonel desteğiniz varsa Akciğer nakli sizin için uygulanabilir.

Türk Kızılay’ı ve Hayata Bağış Derneği İle El Ele Vererek HAYAT BAĞIŞLAMAYA VAR MISINIZ? Hayata Bağış Derneği’nin organ bağışına dikkat çekmek ve toplumu bilgilendirmekle ilgili faaliyetleri artarak devam etmektedir. Bu çerçevede; Organ Bağış Haftası’nda ‘iğneyi kendimize batıralım’ dedik ve Türk Kızılayı ile beraber ‘kan bağışı’ organizasyonu planladık. Amacımız kan bağışçılarımız ve kan ihtiyacı olan kişiler arasında gönüllülük bağını kurmaktır. Sizler de bağışladığınız kanla üç kişinin hayatını kurtarmak isterseniz kampanyamıza katılabilirsiniz. Hayata Bağış

Türk Kızılay’ı ve Hayata Bağış Derneği İle El Ele Vererek HAYAT BAĞIŞLAMAYA VAR MISINIZ? Hayata Bağış Derneği’nin organ bağışına dikkat çekmek ve toplumu bilgilendirmekle ilgili faaliyetleri artarak devam etmektedir. Bu çerçevede; Organ Bağış Haftası’nda ‘iğneyi kendimize batıralım’ dedik ve Türk Kızılayı ile beraber ‘kan bağışı’ organizasyonu planladık. Amacımız kan bağışçılarımız ve kan ihtiyacı olan kişiler arasında gönüllülük bağını kurmaktır. Sizler de bağışladığınız kanla üç kişinin hayatını kurtarmak isterseniz kampanyamıza katılabilirsiniz.